Dříve než sáhnete po tabletce …

Následující díl - Pár rad pro chřipkovou sezónu >>>

Odmítáte léky, protože trpíte farmakofobií? (Fobie je lékařské označení chorobného strachu). Nemusíme být ani postiženi touto diagnózou patřící do oblasti psychiatrie, protože i duševně vyrovnaný jedinec má rozumný důvod nahradit léky všude tam, kde se nabízí jiná možnost. Mohou to být (kromě jiného) i potraviny. tablety ovoceZdá se vám to přehnané? Připustíme-li, že je možné řadu obtíží od těch lehčích a přechodných až po ty, které již signalizují závažný problém, vyvolat nezdravým stravováním, pak je také pravděpodobné, že vhodně volenou stravou je v posledku možné nemocem předcházet, mírnit je, či dokonce léčit. Jedinečně propracovaným systémem léčení potravinami disponuje tradiční čínská medicína, která čerpá ze zkušeností a pozorování bezmála pět tisíc let. Dokladem je čínské přísloví, které říká, že „ať už bylo otcem nemoci cokoliv, její matkou byla špatná strava“. My však žijeme v Evropě a čerpáme z vědeckých poznatků současnosti. Zájemcům o toto téma platí následující varování: názory i renomovaných vědců z předních světových univerzit si nezřídka odporují! Na otázku, proč tomu tak je, nám jako odpověď může posloužit výrok předního českého biologa a popularizátora vědy Ing. Jaroslava Petra (cituji přibližně): „Pouze polovina poznatků v biologii je správná. My však říkáme studentům, že se musí naučit všechno, protože nevíme, která polovina to je.“ A podstatou medicíny je především biologie – dodávám já. Těm, kteří se dosud nenechali odradit, jsou určeny následující rady – nerady.

Jak na to, když:

Potřebujeme posílit imunitu při běžném nachlazení

Dr. Irwin Ziment, profesor lékařství na kalifornské univerzitě v Los Angeles, došel k závěru, že potraviny, které používali po staletí naši předkové v boji s dýchacími obtížemi, mají podobný efekt, jako naše současné léky. Jsou to tak zvané mukokinetické látky, které snižují zahlenění a usnadňují vykašlávání. Patří mezi ně v první řadě pálivé a dráždivé potraviny. Feferonky, pepř, česnek, cibule, křen, hořčice, kari. Ocet a pepř na úlevu při infekcích dýchacího traktu ostatně předepisoval již Hippokrates.

Dr. Ziment předepisuje pálivé potraviny na každý stav, při kterém je sekrece v dýchacích cestách silnější, než je obvyklé, tedy při zánětu dutin, astmatu, senné rýmě, rozedmě plic a chronické bronchitidě. Doporučuje nejméně třikrát týdně jíst ostré potraviny. Zjistil také, že lidé, kteří dávají přednost kořeněné kuchyni, mají nižší pravděpodobnost vzniku chronické bronchitidy i rozedmy a platí to i u kuřáků. Kouření je hlavní příčinou chronické bronchitidy a rozedmy.

slepicePři nachlazení jezte slepičí polévku. Když sultán Saladin, mocný muslimský vládce žijící ve 12. století požádal proslulého lékaře Maimonidese o lék na astma pro svého syna, předepsal mu Maimonides podle legendy slepičí polévku. Ta léčivé vlastnosti skutečně má. Jako většina bílkovinných potravin obsahuje aminokyselinu cystein, která se při vaření polévky uvolňuje. Cystein je silně podobný léku zvanému acetylcystein předepisovanému pacientům s bronchitidou a infekcemi dýchacích cest. Působí jako jiná mukolytika tak, že zmenšuje množství hlenu v plicích a usnadňuje jeho vypuzování. Polévku je nejlépe pomalu usrkávat, než rychle vypít, protože léčebný účinek trvá asi půl hodiny a proto potřebujete nepřetržitý pomalý přísun léčebné látky v polévce.

Při bolesti břicha

Co dělat, když nás trápí bolesti v žaludeční krajině způsobené vředovým onemocněním žaludku nebo dvanáctníku? Bolesti projevující se především na jaře a na podzim, někdy na lačno, jindy po jídle, či nás probouzejí z nočního spánku. K prevenci i vyléčení vředu mohou někdy přispět i některé potraviny. Jsou to především banány, brokolice, květák, zelí, růžičková kapusta, fíky, zázvor, lékořice, zelený čaj, šípky, šťáva ze syrových brambor, a pokud je pacient snáší, překvapivě i feferonky a česnek. Možná vám v tomto výčtu chybí mléko a smetana. Není to opomenutí. Z mléčných výrobků ale můžeme poradit především jogurt.

Léčení žaludečních vředů pomocí Sippiho mléčné diety doporučované v letech 1911 až 1980 se ukázalo být neúčinné. Tehdy se nařizovalo po dobu nejméně šesti týdnů pít celý den smetanu a mléko, a doporučovalo se jíst nedráždivou stravu. Mýtus o tom, že mléko neutralizuje žaludeční kyseliny je však překonán a zhruba od padesátých let minulého století začali vědci mléko podezřívat, že je jako lék neúčinné. Kyselinu sice neutralizuje, ale bohužel jen krátce, asi dvacet minut. Poté se hladina kyselin ještě zvýší, protože mléko uvolňuje hormon gastrin, který aktivizuje další vylučování kyseliny trvající až tři hodiny. Důkaz o tom podali vědci z lékařské fakulty z Los Angeles a poznatek o tom, že mléko žaludeční vředy neléčí, nýbrž jejich hojením skutečnosti blokuje, uveřejnili v časopise British Medical Journal již v roce 1986 indičtí lékaři.

  • Česnek: Jakmile vás začne škrábat v krku, snězte trochu česneku nebo cibule. Uděláte-li to včas, možná ani neonemocníte. V Rusku se česnek označuje jako „ruský penicilin“ a udává se, že kdysi ruští úředníci v době chřipkové epidemie nechali dovézt pět set tun česneku. Nemusíme však pro příklady chodit až na dálnou Rus, protože i u nás na Valašsku se přece říká, že „nepomůže-li česnek, med nebo slivovice, je nejvyšší čas chystat si papírové boty“. Česnek můžete polykat i syrový, nakrájený na plátky jako tabletky.
  • Mléko: Pokud jste zahlenění nebo máte problémy s dutinami, vyhýbejte se mléku a všem mléčným výrobkům, alespoň po dobu dvou měsíců. O tom, že je mléko hlenotvorné, jak se dlouhodobě usuzuje, sice vědci žádný důkaz nenašli, přesto však mléko příznaky zahlenění zhoršuje. Působí totiž opačně než kořeněné pokrmy tím, že v ústech a v žaludku otupuje smyslové receptory, čímž potlačuje průtok vodnatých sekretů a zahlenění prodlužuje. To je také důvod, proč mléko pomáhá zahnat pocit palčivosti, když sníme něco příliš ostrého.
  • Jogurt: Přestože se při rýmě nedoporučuje konzumace mléka a mléčných výrobků, je vhodné jíst jogurt jako prostředek proti senné rýmě a nachlazení. Je ale třeba jogurt (ten s živými kulturami) do jídelníčku zařadit již tři měsíce před tím, než začne pylová sezóna, nebo období chladu. Jogurt stimuluje produkci gama-interferonu, který potlačuje vznik infekcí i alergických reakcí. K tomu, aby vaše tělo vytvořilo dostatečné množství této látky, potřebuje právě dobu alespoň tří měsíců. Jogurt je nejúčinnější v čisté formě, tedy bez přidaných sladkých ochucovadel, protože cukr potlačuje růst bakterií mléčného kvašení.
  • Vitamín C: O vitamínu C se v souvislosti s onemocněním není třeba ani zmiňovat, neboť jeho důležitost je dostatečně známa. Za pozornost ale stojí to, že podle dr. Joela Schwartze z Americké agentury pro ochranu životního prostředí není vyloučeno, že právě nedostatek vitamínu C je důvodem toho, že deset až patnáct procent kuřáků cigaret podléhá chronické obstrukční chorobě plicní a rozedmě plic, zatímco jiní kuřáci jimi netrpí. Možná si ti šťastnější uchrání plíce větším příjmem antioxidantů z ovoce a zeleniny. Kuřáci by také měli zvýšit příjem vitamínů skupiny B, kyseliny listové, vitamínu E i β-karotenu, a to i pomocí potravinových doplňků.
  • Anýz, fenykl a kmín: Jsou nerozlučná trojice, obecně známá jako koření, ale nachází své uplatnění i mezi léčivými rostlinami. Jsou účinnými prostředky proti kašli, k uvolňování hlenů z dýchacích cest a rovněž při poruchách funkce žaludku, střev a nadýmání. U malých dětí dáváme přednost fenyklovému nebo anýzovému čaji, protože mají příjemnější chuť. Proti kašli jsou účinnější anýz a fenykl, proti nadýmání hlavně kmín. Obvykle se doporučuje směs všech tří druhé v poměru 1:1:1. Čajová lžička podrcené směsi se přelije šálkem vařící vody a 20 minut vyluhuje. Pít jeden šálek čaje po každém jídle.
  • Lněné semeno: Pití vlažného čaje z lněného semínka mírní dráždivý kašel a ochraptělost. Kloktadlo z jeho nálevu utišuje bolest v krku. Čaj (nálev) připravíme tak, že jednu čajovou lžičku celého lněného semene přelijeme šálkem studené vody a za občasného promíchání necháme 20 minut stát. Potom slijeme a lehce přihřejeme.

Následující díl - Pár rad pro chřipkovou sezónu >>>

- I.K.

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp