Víte, že divná jídla...

…existují na světě jídla, pokrmy, dobroty a lahůdky, o kterých jste do této chvíle neměli ani tušení?

Nattó – zkvašená sója

Japonec se diví, jak můžeme jíst něco tak nechutného, jako je shnilá tělní tekutina býložravců, tedy sýr. My se zase divíme, jak si Japonci mohou pochutnávat na pokrmu zvaném nattó, což je zkvašená sója. To zatím nezní tak hrozně, dokud si nepřečtete tento popis: Je to vláknitá, lepkavá, mazlavá, a především nemožně smradlavá věc. Podává se nejčastěji k snídani, a to studená na rýži se sójovou omáčkou, wasabi nebo hořčicí. To je hned po ránu jistě velká vzpruha.

Chobotničko, zpátky na talíř!

Ne ve všech zemích se pojídají živočichové tepelně upravení, a dokonce ne vždy jsou mrtví. Korejskou specialitou jsou maličké živé chobotnice. Jejich tělo je svalnaté a maso dosti tuhé, takže se o lahůdce dá mluvit jen těžko. Ještě horší je, že taková chobotnice vám ťape po talíři, a teď to snězte! Chobotnička se musí uchopit hůlkami, namotá se na ně, namočí se do sezamového oleje a šup s ní do úst. Chce to trochu trénink, protože chobotnice sebou šije, přisává se k talíři, hůlkám, nebo ještě stihne vystrčit chapadlo ze strávníkových úst a přisát se mu na tvář. Nu, nezbývá než chytat, odlepovat a poctivě žvýkat…

Zmrzlina Baby Gaga

Lady Gaga není nikterak nadšená z toho, že britský podnikatel Matt O’Connor loni v únoru uvedl na trh zmrzlinu nesoucí její jméno. Vadí jí to mimo jiné proto, že se jí příčí hlavní složka této zmrzliny, jíž je mateřské mléko. Nicméně podnikatel tvrdí, že název Gaga byl inspirován miminky, je to jedna z prvních věcí, kterou říkají – „gaga“. Britská vláda ihned zatrhla prodej tohoto produktu, ale testy ministerstva zdravotnictví neprokázaly naprosto nic škodlivého v této pochoutce, proto ji může podnikatel prodávat i nadále. Navíc je zmrzlina vhodná pro alergiky, kteří nesnášejí laktózu, protože mateřské mléko ji neobsahuje. Zmrzlina šla kupodivu rychle na odbyt, byla vyprodána v podstatě okamžitě, a to navzdory ceně 400 Kč za jeden kornoutek a navzdory skutečnosti, že mateřské mléko může působit jako přinejmenším zarážející ingredience.

Hákarl, islandský shnilý žralok

Protože žraloci nevyměšují, ukládá se jim močovina do masa, a tím pádem je jejich maso nepoživatelné, tedy ne v čerstvém stavu. Musíte ho proto speciálně připravit. Nakrájíte žraloka na kusy. Zahrabete je do země nebo do popela. Ponecháte maso zahrabané dva měsíce až půl roku podle toho, ze které oblasti Islandu pocházíte. Poté maso vyhrabete, rozkrájíte na menší kousky, rozvěsíte je pod dřevěným přístřeškem a necháte uschnout, pak je rozkrájíte na malé kousíčky a můžete hodovat. Maso je shnilé, ale poživatelné, pro většinu Islanďanů je to běžné jídlo, pro mnoho z nich velká lahůdka, pro některé doslova medicína. Pro běžného Středoevropana je to neodpornější jídlo na světě. Konzistenci to má přibližně jako lehce mazlavá slanina, smrdí to jako několik let nemyté pánské záchodky a chutná to zrovna tak.

Casu marzu, „červí sýr“

Ani Italové nejsou nijak zvlášť vybíraví. Na Sardinii vyrábějí sýr zvaný casu marzu, což znamená „shnilý sýr“, ale místní označení „červí sýr“ je ještě obraznější. Sýr se doslova hýbe tisíci larvami. Jedná se o silný plát ovčího sýra pecorino sardo, který se nechá uležet tak dlouho, až zrání dojde daleko za hranici vkusu a sýr se začne rozkládat v důsledku záměrného napadení škůdcem, jímž je larva mouchy sýrorodky drobné. Kyseliny, které larvy vykakají, rozkládají tuky v sýru, jenž je poté měkký až tekutý. Místní považují za nebezpečné pojídat sýr s uhynulými larvami, proto je třeba podávat ho s ještě se mrskajícími červíky. Někteří lidé larvy odstraňují, jiní ne, ovšem je doporučeno zakrýt si sousto vkládané do úst rukou, protože vyplašené larvičky vyskakují až patnáct centimetrů vysoko.

Vejce vařená v chlapecké moči

Vraťme se do Asie, nyní do Číny, do města Dongying. Tamější sezonní pochoutka, připravovaná pouze na jaře, vám dodá svěžest a energii. Příprava je velmi jednoduchá. Do škol se umístí kbelíky a o přestávkách do nich močí desetiletí chlapci – jejich moč totiž obsahuje cosi specielního, co moč jiných lidí prostě nemá. Nasbírané čuránky se přelijí do hrnce, do něj se vloží vejce a jakmile se začnou vařit, sejmou se z plotny, nakřápne se jim skořápka a dají se vařit do nové várky moči. Je totiž důležité, aby se čuránky dostaly i pod skořápku, pak teprve mají vajíčka tu správnou příchuť a požadovaný účinek.

Vaříme se semenem

„Semeno je levné a je běžně dostupné v mnoha, ne-li ve většině domácností a restaurací.“ Tak se praví v úvodu kuchařky, která shromažďuje recepty ze semene. Máte-li dojem, že „semeno“ je poněkud mnohoznačný termín a podezříváte tento odstavec z čehosi nejasně hambatého, pak vězte, že se zde skutečně píše o mužském spermatu. Podle autora knihy je chuť spermatu stejně komplexní a dynamická, jako je tomu třeba u sýrů nebo vína, jeho konzistence je velmi příjemná a nutričně se jedná o nesmírně zdravou pochutinu. Dá se přidávat do všech typů jídel od předkrmů po dezerty a je možné s ním vylepšovat také nápoje.

Kuřecí nugetky

Co tady dělají kuřecí nugetky?? Co by, skví se na seznamu hnusů. Tato dobrota se totiž vyrábí takto: Vezmou se zbytky od kuřete, tedy především kosti a kůže, a rozmixují se na polotekutou kaši. Protože je kaše prolezlá bakteriemi, dezinfikuje se čpavkem. A protože čpavek má dosti odpornou chuť, přidá se také hovězí maso, a hlavně všelijaká chemická ochucovadla. A protože výsledná ochucená kaše má hodně divnou růžovou barvu, přidají se další chemikálie, které směs obarví na barvu „masa“. Výsledek se obalí, usmaží a lákavě se pojmenuje.

Z dalších kuchyní

  • Koktejl sušených mletých mravenců dodává Číňanům obrovské množství kalorií a údajně je chrání proti rakovině plic, tuberkulóze a rovněž proti padání vlasů.
  • Mexický kaviár není nic jiného než vajíčka, ovšem nikoli rybí, nýbrž ploštičí. Ploštice žijí v okolí jezera Texcoco a vzhledem k tomu, že tento hmyz produkuje nepříjemný zápach, ne každému kaviár chutná.
  • Při odjezdu z Japonska nezapomeňte svým přátelům místo suvenýrů zakoupit dárkové koše plné rozmanitého druhu hmyzu.
  • Ostatně na světě je známo 1 400 druhů jedlého hmyzu. Jedná se o kaloricky výživnou a velice zdravou stravu. Denní dávku doporučených živin získáte, když denně sníte jednu hrstku hmyzu.
- A. Petříková (Článek byl převzat se souhlasem redakce časopisu Look)

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp