Víte, že nápoje...

…v horkých dnech je lépe pít čaj, nikoli chladivou limonádu?

Jiný kraj, jiný čaj

sběr_čajePozitivní účinky horkého čaje na tělesnou teplotu v letním období podporuje i fakt, že v arabských zemích se na ochlazení pije tento nápoj velmi hojně. Po prvních doušcích zřetelně cítíte, jak se vaše tělo ještě více prohřálo. Následkem toho však začne organismus produkovat do okolí mnohem víc tepla než před napitím, tělo se potí a odpařovaný pot ochlazuje pokožku. Při experimentech se zjistilo, že pití studeného nápoje v horku ochladí jen ústní dutinu, kdežto teplá tekutina napomůže poklesu teploty celého těla o jeden až dva stupně.

Podle jedné čajové statistiky Češi nejsou obzvláštními příznivci čaje, průměrná spotřeba tohoto nápoje na osobu je asi 74 litrů ročně. Nejzasloužilejšími milovníky jsou naopak, jak jinak, Britové. Průměrný Brit vypije za rok desetkrát více čaje než prům

ěrný Čech.

Čaj v pytlíku je pro některé lidi vítaným zjednodušením a urychlením přípravy čaje, pro jiné je to jen smetí

smetené se stolu. Zajímavé na něm je ale především to, že se jedná překvapivě o velmi nový vynález. U nás se začal pytlíkový čaj používat v šedesátých letech 20. století a prodával se jako „čaj ve smáčecích sáčcích“.

Voní hezky…káva

Dříve než se káva dostane v podobě nápoje na váš stůl, předchází

 

tomu dlouhá a složitá cesta. Samotné rostlině trvá asi tři až čtyři roky, než dospěje. Poté vykvete drobnými kvítky silně jasmínové vůně, které dají vzniknout kávovým bobům. Ty zrají podle druhu kávovníku půl roku až rok. Čím výše položená je lokalita, kde kávovník roste, tím lepší je káva. Potřebuje totiž více času k dozrávání, a tím pádem si získá intenzivnější chuť a aroma.

cibetka_kopi_luwakNejdražší káva na světě se označuje také „cibetková káva“ a pochází z Indonésie. Říká se, že jde o kávu, jejíž kouzlo spočívá

v tom, že dříve, než ji sesbírají lidé, projde trávicím traktem cibetek. V něčem má tato historka pravdu, v něčem ne. Není pravdou, že kávové bobulky požírají cibetky. Je ale pravdou, že je pojídají ovíječi skvrnití, což jsou cibetkovité šelmy žijící na stromech. Vypadají trošku jako roztomilí skvrnití kočko-mývalové. Bobule nežvýkají, ale jejich trávicí ústrojí semena pouze „oloupe“ z vrchní slupky, jako to dělají stroje při zpracování kávy. Tento ekologický způsob loupání navíc semenům dodá specifické aroma, jež milovníci kávy vysoce oceňují.

Cykas ve skleničce

cykasNyní začneme poněkud od lesa, a ne od ledajakého. Cykasy jsou stromy podobné palmám, ale jsou příbuzné jehličnanům. Patří mezi nejstarší organismy vůbec a na naší planetě se svými obřími listy rozmachovaly již v dobách, kdy mezi živočichy vládli dinosauři. Většina cykasů i dinosaurů pak společně vyhynula. V současnosti existuje kolem tří set druhů těchto rostlin, ale jen jeden si můžete koupit v obchodě – cykas japonský. Stromy jsou dlouhověké (někteří asijští jednici jsou starší než 1000 let), houževnaté a rostou velice pomalu. Několik cykasů starých asi dvě stě let je v pražské Botanické zahradě na Slupi. Jejich cena se odhaduje na 1 000 000 Kč, jsou tedy zřejmě nejdražšími rostlinami u nás.

Ze škrobovitého vnitřku kmene se na Dálném východě připravují pokrmy, a v Japonsku dokonce saké. Většina lidí zná patrně saké z rýže, které se vyrábí několikanásobnou fermentací. Popíjí se buď studené, teplé nebo horké a obsahuje 40–50 % alkoholu, některá saké ale dokonce až 80 %. Většina částí cykasů je jedovatá, proto byste měli vědět, že i japonské cykasové saké je mírně jedovaté.

Krev – nápoj života

hadNejen komáři, pijavice, upíři a klíšťata sají krev, ale také lidé. Pomineme-li rituální pití krve členů punkové subkultury označované jako gothic, pijí příslušníci různých národů zvířecí krev pro zdraví, či přímo pro přežití. Kanadští Inuité tradičně po ulovení tuleně vyjmou a snědí jeho srdce a ledviny, protože v nich sídlí duše zvířete, spolknou tulení oči a napijí se ještě horké krve. Podobně Mongolové, když zabijí soba, otevřou jeho tělo, naříznou tepnu a hrníčkem si nabírají prýštící krev. V krutých podmínkách sibiřské zimy je čerstvá teplá krev důležitým zdrojem energie.

Poněkud jinak je tomu v celé jihovýchodní Asii, kde se popíjí hadí krev, a to z důvodu víry v její léčebné účinky. Údajně je dobrá na oči, páteř a také potenci. Kromě toho je vítaným zdrojem příjmů, protože nejeden zvědavý turista je ochoten za ochutnávku hadího doušku zaplatit značnou sumu. Když si hada u obchodníka vyberete, je tvor před vašima očima zavěšen za hlavu, jediným rychlým gestem otevřen a do nastaveného kalíšku se zachytí jeho krev. Do ní se přimíchá hadí žluč, někdy také sušený drcený žlučník, teplá whisky, med, případně nějaké koření, prodavač pak kalíškem zakvedlá jako zkumavkou a obřadně vám jej podá. Nápoj vypijete na ex. Aby byly účinky zaručené, musí krev pocházet z jedovatého hada. Jeden kelímek krve „obyčejné“ kobry stojí v přepočtu 100 Kč, zhruba 2000 Kč stojí krev kobry královské, a jedná-li se dokonce o albinotickou formu, může se částka vyšplhat na 30 000 Kč za kalíšek.

Voda – nápoj života

vodaMarná sláva, základem veškerého života na Zemi je voda. Naši prapředci vylezli z vody, miminka v tělech matek se vyvíjí v plodové vodě, bez jídla vydrží člověk třeba tři týdny, ale bez vody ani ne tři dny.

Většina lidí si neuvědomuje, že voda z vodovodu je to nejekologičtější, co můžeme pít. Jeden litr je asi stokrát levnější než litr balené stolní vody. Voda z kohoutku je zdravotně nezávadná a podle zákonů má každý spotřebitel právo na úplné informace v celé šíři o veškerých parametrech vody, již pije. Naproti tomu na etiketě balené vody se dočtete jen omezené množství informací o její kvalitě. Vodovodní voda je ve skutečnosti nejkontrolovanějším potravním produktem. Podléhá velmi přísným testům a norma, která definuje kvalitu pitné vody, uvádí téměř 100 ukazatelů, jejichž limity musí být dodrženy.

Kromě veškerých biologických a mikrobiologických ukazatelů a chemických kontaminantů se vodovodní voda zkoumá též po smyslové stránce – tedy její pach a chuť. Pach smí dosahovat maximálně stupně 2, což znamená, že laik ho pozná, pouze pokud je upozorněn odborníkem. Kontrolní ochutnávky pitné vody se provádí jen zcela mimořádně, ale probíhají podobně jako u vína. Degustátorů musí být několik, nesmí být kuřáci, nesmí použít voňavku a parfemované mýdlo. Posledním ukazatelem je teplota, která se doporučuje 8–12 °C, což je stejná teplota jako u chlazených nápojů v obchodech a restauracích.

Na dolití po okraj

  • Tibeťané si čaj nesladí, ale solí a přidávají do něj žluklé jačí máslo (žluklé však jen proto, že čerstvé není tak často k mání).
  • Muži v České republice smí darovat krev až čtyřikrát ročně, kdežto ženy třikrát.
  • Hodně uzrálé banány obsahují asi 0,6 % alkoholu.
  • Říká se, že slimákům chutná pivo, proto se pasti na slimáky dělávají z piva.
  • Stejné chutě jako Češi a slimáci mají i členové kapely Pink Floyds. Na DVD z koncertu Pink Floyd Live in Pompei je vidět, jak se o přestávce nalévají českou plzeňskou dvanáctkou.
  • Voda je užitečná ve všech směrech. Když například nůž před krájením cibule namočíte do studené vody, nebudete nad krájením plakat.
  • Neopravíte-li si doma kapající kohoutek, můžete ztratit až 50 000 litrů vody ročně.
  • V roce 1997 letecká společnost American Airlines ušetřila 40 000 dolarů, když do sektů podávaných na palubě svých letadel začala přidávat o jednu olivu méně.

čajové pole

- A. Petříková (Článek byl převzat se souhlasem redakce časopisu Look)

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp