Zelené potraviny – chlorella a mladý ječmen

Chlorella a mladý ječmen, se stávají trendem třetího tisíciletí. Řada odborníků z oblasti výživy je začíná prosazovat jako součást každodenního zdravého jídelníčku. Traviny jsou základem potravinového řetězce většiny zvířat naší planety, i my bychom je tedy měli vnímat jako pomyslnou potravinovou základnu a využívat jejich úžasnou nutriční hodnotu. Nač hledat v hlubinách pralesů zázračnou bylinu, když po tom nejlepším léku a potravině "trávě" denně šlapeme... :-) Zelené potraviny jsou vysoce komplexní potraviny, obsahující v ideálním poměru takřka všechny živiny, nutné ke správné funkci našeho těla. Jsou dokonalým koktejlem zdraví, namíchaným samotnou přírodou. Dokáží harmonizovat tělesné funkce a zkvalitnit život. Zelené potraviny nejsou lékem, a přesto léčí.

Chlorella pyrenoidosa

zelenné_potraviny_chlorella_mladý_ječmenChlorella je jednobuněčná, mikroskopická, smaragdově zelená, sladkovodní řasa. Je jedním z nejstarších organismů na Zemi. Její stáří se odhaduje na 3 miliardy let, a je to pravděpodobně organismus, u kterého se prvotně vyvinul mechanismus fotosyntézy, kterým nám dnes rostliny zajišťují dostatek kyslíku ve vzduchu. Na trhu můžeme nalézt pestrou škálu doplňků obsahujících chlorellový prášek. Jejich kvalitu a cenu určují podmínky pěstování, způsob zpracování a samozřejmě obsah chlorelly. Pomyslnou špičku ledovce představuje chlorella od společnosti Green Ways. Tato společnost byla licencována k dovozu a prodeji svých výrobků v kategorii "léčivých potravin", větší záruka kvality neexistuje.

Chlorella Green Ways se pěstuje v teplém klimatu Taiwanu, kde se množí v čisté filtrované vodě. Ve venkovních nádržích se po 8 dní rozmnožují ty nejkvalitnější a nejvitálnější druhy řasy. K oddělení buněk od kultivačních nečistot se pak využívá unikátní a velmi šetrný způsob, založený na použití mikroskopických filtrů a odstředivek. Chlorella se dále suší s využitím technologie STEAM, kdy dojde k mžikovému odpaření a sprejovému sušení. Chlorellový prášek je následně, bez dalších příměsí (barviv, plniv a pojiv), slisován do tablet. Jedná se o 100 % přírodní produkt.

Chlorella pyrenoidosa je bohatým zdrojem celé řady biologicky aktivních látek. Nejúčinnější složkou je růstový faktor, tzv. CGF, jež posiluje buněčný růst. Jedná se o komplex peptidů, proteinů a nukleových kyselin, který má silné omlazující účinky, pomáhá proti únavě, urychluje hojení ran a posiluje imunitu, v neposlední řadě působí jako prebiotikum, které podporuje růst prospěšné střevní a vaginální mikroflóry.

chlorellaChlorella obsahuje ze všech rostlin nejvíce chlorofylu. Chlorofyl je zelené barvivo, zodpovědné za již zmiňovaný proces fotosyntézy. Na lidský organismus působí velmi blahodárně, neboť jeho struktura je blízká molekule hemoglobinu (liší se pouze centrálním atomem). Chlorofyl chrání naše tělo před volnými radikály a rakovinou, posiluje srdce, oči, zlepšuje vzhled pokožky, urychluje hojení ran, a dále má protizánětlivý a deodorační účinek. Především ale čistí na náš trávicí a vylučovací systém, což zahrnuje čištění krve, lymfy, ale i vnitrobuněčných tekutin. Celkově tak přispívá k zlepšení krevního obrazu a detoxikaci.

Mimo těchto dvou látek, obsahuje chlorella pyrenoidosa ještě chlorelin a sporopolenin. Chlorellin je prebiotikum a přírodní antibiotikum, které ovšem nepoškozuje střevní mikroflóru. Sporopolenin je látka, která je obsažená v buněčné stěně chlorelly, která má schopnost vázat toxiny a poté je odstranit z těla. Detoxikaci podporuje rovněž chlorofyl a vláknina chlorelly, která dokáže vázat jedy ze stravy i uvolňovat usazeniny na stěnách střev. Přispívá tak k lepšímu vyprazdňování a snížení hmotnosti. Vylučování jedů je díky unikátní třívrstvé vláknině chlorelly 3-7 x urychleno.

Chlorella je také zdrojem celé řady vitaminů (A, D, C, E, sk. B), antioxidantů, minerálních látek a stopových prvků (železo, vápník, hořčík, zinek atd.). Obsahuje rovněž všechny aminokyseliny včetně esenciálních a některé enzymy.

Detailní složení Green Ways Chlorelly naleznete zde.

Díky vysokému obsahu hodnotných látek může být chlorella považována za plnohodnotnou potravinu, často se jí přezdívá "konzervovaná zelenina". Mnohdy je dokonce označována za nejzdravější stravu v historii lidstva.

Dávkování:

Standardní denní dávka chlorelly pro dospělého jedince je 20 tbl., dávkování však může být velmi individuální v závislosti na její snášenlivosti. Předávkování nehrozí. Ideální je užívat chlorellu na lačno a s minimálním odstupem 1 h od klasické medikace. Při užívání chlorelly je třeba důsledně dodržovat pitný režim. Chlorellu Green Ways lze užívat dlouhodobě. Vhodná je i pro celiaky a diabetiky.

Účinky chlorelly - shrnutí:

 •     Omlazuje organismus, vitalizuje buňky.
 •     Působí zásadotvorně, čistí a detoxikuje, zbavuje tělo těžkých kovů a škodlivin.
 •     Zlepšuje trávení, čistí střeva, podporuje růst prospěšné mikroflóry.
 •     Podporuje hubnutí.
 •     Pomáhá diabetikům, upravuje metabolismus cukrů.
 •     Působí preventivně proti rakovině.
 •     Zvyšuje imunitu a celkovou odolnost organismu.
 •     Čistí krev, chrání játra a ledviny.
 •     Chrání srdce a cévy, snižuje cholesterol.
 •     Stimuluje růst a dělení buněk, regeneraci organismu.
 •     Zmírňuje záněty, podporuje hojení.
 •     Pomáhá při kožních problémech, aftech, oparech a zánětech dásní, kazivosti zubů.
 •     Působí proti stresu, zlepšuje spánek a paměť, působí proti únavě.
 •     Pomáhá při anémii.
 •     Působí jako prevence osteoporózy.
 •     Chrání před škodlivým zářením a degenerativními onemocněními.
 •     Snižuje tělesné pachy.

Mladý Ječmen

Nápoj z mladého ječmene přispívá k celkovému ozdravění organismu a jeho ochraně před nepříznivými vlivy prostředí. Pomáhá při léčbě zánětlivých a chronických onemocněních, onemocněních založených na poruchách metabolismu i onemocněních onkologických.

mladý_zelený_ječmenJečmen od společnosti Green Ways se pěstuje v USA ve státě Utah vysoko v horách na ploše vyschlých sladkovodních jezer. Půda je zde bohatá na minerální látky. Jak ječmen klíčí a roste, získává nesmírné množství hodnotných živin a energie ze země, vzduchu, vody a slunce. Listy ječmene se sklízejí v době, kdy mají nejvyšší nutriční hodnotu - to je, když dorostou do výšky asi 25 cm. Šťáva z listů se vylisuje, čímž vzniká 100 % čistý produkt, který se následně maximálně šetrně suší. Green Ways využívá ultrakrátké sušení ve sprayové sušárně při teplotě max. 31 °C, aby byla zachována aktivita přítomných enzymů. Práškový ječmen tedy zůstává „živým“ produktem.

Mladý ječmen je podobně jako chlorella pyrenoidosa bohatým zdrojem celé řady biologicky aktivních látek ve vyváženém poměru a v dokonale lehce vstřebatelné formě. Jedná se o již zmiňované minerální látky a stopové prvky (vápník, hořčík, železo, chróm aj.), dále široké spektrum vitaminů (beta-karoten, sk. B, C, E, kyselina listová) a aminokyselin.

Ječmen obsahuje rovněž ve zvýšeném množství chlorofyl (až 70 %), který čistí krev a zlepšuje distribuci kyslíku k buňkám. Navíc vytváří prostředí nevhodné pro růst bakterií, má tedy baktericidní účinky. Mladý ječmen vykazuje též značnou antioxidační aktivitu. Chrání buňky těla před účinky volných radikálů a před předčasným stárnutím. V ječmeni byl objeven velmi účinný 2-O-glykosylisovitexin, jež má až 500 x vyšší antioxidační aktivitu proti vit. E. Obsahuje dále např. beta-karoten, a to v množství 10 x větším, než jaké se nachází v mrkvi.

Mladý ječmen je ovšem výjimečný především tím, že obsahuje více než 20 biologicky aktivních enzymů, které jsou katalyzátorem téměř všech metabolických procesů probíhajících v těle a pomáhají udržovat organismus v rovnováze. Enzymy hrají významnou roli při všech zánětlivých procesech, posilují celkovou odolnost a obranyschopnost organismu, zajišťují dobré prokrvení, správnou hustotu krve a přispívají k hojení ran. Je důležité si uvědomit, že všichni se rodíme s jakousi "enzymatickou bankou", jejíž vyčerpání znamená smrt. Tepelně zpracované jídlo vysává naše enzymatické zásoby. Syrová strava a zelené potraviny organismus nevysávají, ale sytí, čímž nám prodlužují život.

Detailní složení Green Ways Mladého ječmene naleznete zde.

Dávkování:

Standardní denní dávka ječmene je pro dospělého jedince 2 čajové lžičky. Předávkování nehrozí. Ideální je pít ječmen na lačno a s minimálním odstupem 1 h od klasické medikace. Ječmen Green Ways lze užívat dlouhodobě.

Účinky mladého ječmene - shrnutí:

 •     Jemně detoxikuje organismus, podporuje střevní peristaltiku a působí proti zácpě.
 •     Pomáhá v boji proti nadváze.
 •     Snižuje kyselost vnitřního prostředí, obnovuje acidobazickou rovnováhu.
 •     Snižuje riziko civilizačních chorob, potlačuje růst rakovinných buněk.
 •     Působí proti vnitřním i vnějším zánětům a infekcím, urychluje hojení ran.
 •     Pomáhá při kožních problémech.
 •     Chrání pokožku před škodlivými druhy záření.
 •     Zpomaluje stárnutí buněk.
 •     Čistí krev, vylepšuje krevní obraz.
 •     Posiluje imunitu a samoléčicí schopnosti těla.
 •     Působí příznivě na hormonální systém.
 •     Pomáhá při anémii.
 •     Pomáhá při Crohnově chorobě.
 •     Pomáhá při pohybových potížích.
 •     Reguluje hladiny cukrů v krvi, reguluje hladiny cholesterolu.
 •     Zlepšuje psychiku, myšlení a paměť.

Šest klíčových vlastností zelených potravin:

 1.     Sytí a zároveň čistí organismus.
 2.     Jsou komplexní a přirozené.
 3.     Mají vysoký obsah chlorofylu.
 4.     Jsou enzymaticky aktivní.
 5.     Jsou zásadotvorné.
 6.     Mají vysokou přirozenou antioxidační aktivitu.

Mladý ječmen i chlorella pyrenoidosa jsou přírodní produkty té nejvyšší kvality. Navzájem se perfektně doplňují. Ječmen se vstřebává rychleji, má jemnější působení a mnohem silnější enzymatickou aktivitu. Naopak předností chlorelly je jednoznačně obsah chlorofylu, CGF a vlákniny. Chlorella působí do hloubky. Jejich účinky se nesčítají, ale násobí! Proto bychom je měli kombinovat, protože jen tak jsou kompletní potravou, která naše tělo povzbudí, nasytí a dodá mu vše, co potřebuje.

Nečekejte zázraky od prvního dne užívání, všechno chce svůj čas. Můžete si ale být jistí, že po delším pravidelném užívání se dostaví mnoho příjemných překvapení. Nejen, že se vám velmi pravděpodobně podaří odstranit mnoho zdravotních problémů, které Vás momentálně trápí, ale dokážete účinně předcházet těm, které by na Vás v budoucnu čekaly.

Zařaďte zelené potraviny do svého jídelníčku a uvidíte, že se budou dít divy!

V našem eshopu naleznete Chlorella a Mladý ječmen

V našem eshopu naleznete Biochlorella Nutrirestart a Bioječmen Nutrirestart

Dárkové sady Chlorella-ječmen-cordyceps nebo Chlorella-ječmen-arganový olej

- L.D.

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp