Články - výživové poradny LifeUp

 • posilovani

  Bigorexie

  Duševní porucha, která je obdobou anorexie a bulimie u žen. Bigorexie je chorobná touha po svalnatém a vypracovaném těle. Ohrožuje mladé chlapce ve věku kolem 15 let.

 • Tea tree strom

  Přírodní antibiotika – Tea tree oil

  Tea tree oil je přírodní antibiotikum a desinfekce. Esenciální olej se získává destilací s vodou z listů čajovníku australského. Nachází široké uplatnění v medicíně, kosmetice, a rozhodně by neměl chybět ve vaší domácí lékárničce jako rychlá pomoc na celou řadu neduhů.

 • bolesti zad

  Jak na bolavá záda?

  Bolesti zad jsou považovány za běžné „onemocnění“ moderní doby. Zdravá záda ovšem nemusí být nedostižným přepychem lidí se sedavým zaměstnáním. Důležité je nejen správné držení těla vsedě nebo vestoje, ale i kvalitní spánek, teplé oblečení a pravidelné posilování zádových svalů.

 • vaření v kuchyni

  Nebezpečí číhá v kuchyni

  Tentokrát nebude řeč o hubnutí, dietách či zdravém jídelníčku, i když se zdravím má toto téma mnoho společného. Zaměříme se na rizika spojená se zpracováním a skladováním potravin a na ideální hygienu v kuchyni.

 • výživový poradce

  Nástrahy výživových poradců

  Čtvrté pokračování blogu o dietách a hubnutí. Na mušku jsme si tentokrát vzali samotné výživové poradce a výživové poradny. Poradíme vám, jak si vybrat seriózního výživového poradce. Dozvíte se, co můžete čekat na vstupní konzultaci a o co všechno by se měl váš výživový poradce zajímat. A taky jak nenaletět nebo si dokonce nenechat předepsat zdraví nebezpečnou dietu.

 • lékař

  Léčitel, podvod a placebo

  Malé zamyšlení jak je to s alternativní medicínou a léčitelstvím v očích lékařů. Podvodné placebo nebo možný směr tam, kde si klasická medicína neví rady? Homeopatie, kineziologie, akupunktura, akupresura, haloterapie, fytoterapie…co a kdy vyzkoušet a jak si vybrat důvěryhodného léčitele?

 • obézní žena v plavkách

  Hubnutí na jaro

  Ideální roční období na hubnutí je jaro. Víc se hýbeme, dopřáváme si spousty ovoce a zeleniny, dostatečně pijeme. A hlavně odkládáme kabáty a chceme dobře vypadat v plavkách. Odhalte triky pro okamžitě štíhlou postavu nebo jak si z pár špíčků navíc nedělat zas tak těžkou hlavu...

 • půst

  Půstem ke zdraví

  Půst, hladovka, dieta a detoxikace. V čem se liší? Přínosy a rizika půstu pro zdraví. Pravidelný půst pomáhá proti rakovině, čistí krev, odstraňuje toxiny z těla a pomáhá udržet ideální hmotnost. Návody a rady jak správně držet půst, aby byl prospěšný pro vaše zdraví.

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp