Články - výživové poradny LifeUp

 • celiakie a bezlepkové pečivo

  Celiakie

  Nesnášenlivost lepku byla v České republice prokázána zatím jen asi u 1 % populace, neprokázaných případů je však mnohonásobně více. Jak rozluštit příznaky celiakie a jak s ní žít? Kde nakupovat a jak se vypořádat s bezlepkovou dietou.

 • alergie a potraviy

  Potraviny a alergie

  Různé druhy potravinových alergií postihují dnes až 30 % světové populace. Co si ale vůbec pod pojmem potravinová alergie představit, a jaký je rozdíl mezi alergií a nesnášenlivostí potravin? Přehled základních alergenů v potravinách. Seznamy alergenů v restauracích, jídelnách a fastfoodech dle nového nařízení EU.

 • alegenní potraviny

  Tabulka zkřížených alergií

  Doprovodná tabulka nejčastěji se vyskytujících zkřížených alergií k předcházejícímu článku Potraviny a alergie.

 • detoxikační potraviny

  Hloubková detoxikace - detoxikační dovolená

  Možná jste už uvažovali o ozdravné kúře pro vaše tělo, ale báli jste se do toho jít. Jaké nástrahy na vás čekají a co vám odkyselení a restart organismu může přinést? A stojí to za to? Přečtěte si osobní zkušenost z týdenního dietního a detoxikačního pobytu pod vedením výživového poradce.

 • byliny a koření

  Méně známé účinky koření a bylin

  Pokračování povídání o nepostradatelných pomocnících ve vaší kuchyni-o koření a bylinkách. Běžné i netradiční použití, známé a i neznámé účinky a staré dobré babské rady, jak zatočit s nemocemi. Navíc se dozvíte, jak bylinky pěstovat a vyzkoušet můžete i recept na vynikající zázvorový dort.

 • zázračné diety

  Tak trochu, zázračné diety

  Třetí pokračování povídání o zázračných dietách, hubnutí a zdravém životním stylu. Dieta jako prevence i cesta k obnovení zdraví. Kdy začít a kterou dietu si vybrat? Poruchy příjmu potravy-anorexie, bulimie versus obžérství a zajídání stresu či smutku. Jaká rizika s sebou nese posedlost jídlem nebo naopak hladověním?

 • borelióza klíště

  Lymská Borelióza - v krátkosti to nejpodstatnější

  Každý rok se u nás nakazí průměrně čtyři tisíce lidí lymskou boreliózou. Víte, jak správně vyndat klíště, a proč místo přisátí i po jeho odstranění dále sledovat? Jaká jsou rizika spojená s tímto onemocněním, jaké jsou projevy a léčba.

 • škodlivé tuky slanina

  Škodlivé tuky stále překvapují

  Tuky pro život potřebujeme, tvoří totiž důležitou součást všech tělních buněk. Stejně jako se vším ve stravě ale platí, všeho s mírou. Je známo, že přebytek tuku vede nejen k nevzhledným faldíkům a četným zdravotním komplikacím. Jak ale naše zdraví ovlivňuje nedostatek tuku či striktně bezcholesterolová dieta?

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp