Články - výživové poradny LifeUp

 • byliny a koření

  Plevel, byliny a koření

  Víte, jaký je rozdíl mezi bylinkami a kořením? Kde v kuchyni použít saturejku, jitrocel nebo netřesk? A že česnek není jen silným bojovníkem proti bakteriím, ale spolu s cibulí působí například i proti rakovině a snižuje tlak. Vyberte si, čím si okořeníte život.

 • Přírodní a alternativní diety

  Přírodní a alternativní diety

  Syrová strava, veganství, frutariánství nebo paleo dieta? V čem se liší tyto styly stravování, proč jsou populární, jaké jsou jejich výhody, a v čem naopak spočívají jejich skrytá nebezpečí? Přečtete si, jaké zásady platí při Ježíšově dietě, odhalte tajemství štíhlých Francouzek a tolik oblíbené Středomořské diety. To vše v druhém pokračování seriálu Zázračné diety.

 • cholesterol vajíčka se slaninou

  Nemáte málo cholesterolu?

  Cholesterol není jen špatný, jak se o tom mnohde píše. Buňky našeho těla jej potřebují ke své správné funkci. Ať už ho přijímáme v potravě nebo si jej tělo samo syntetizuje, je nebezpečná nejen jeho vysoká, ale i nízká hladina. Jaká rizika s sebou nese bezcholesterolová dieta, a které potraviny zvyšují „hodný“ cholesterol?

 • homocystein vzorec

  Homocystein

  Aminokyselina homocystein nadělala v poslední době spoustu starostí vědcům a odborníkům přes výživu. Co je tato pro mnohé sporná látka zač a jaké vlastně jsou její škodlivé účinky na naše zdraví? A opravdu stojí v pozadí mnoha civilizačních chorob?

 • cukr hnědý cukr

  Cukrový blog o cukru, sacharidech obecně a glykemickém indexu

  Třetí pokračování našeho blogu. Co se skrývá za ošemetnými slůvky rychlé a pomalé cukry, co je glykémie a proč je nejen u diabetiků důležité sledovat glykemický index potravin? Které potraviny jsou vhodné do diety nebo jak u pokrmu snížit glykemický index.

 • med včela

  Co bychom měli vědět o medu?

  Věděli jste, že o pozitivních účincích medu se psalo již před více než 4000 let, nebo že český med patří mezi nejkvalitnější na světě? Jak vzniká, jaké je jeho složení a jak působí na naše zdraví? Čím se liší tmavý a světlý med a vadí, když med ztuhne? Nejen na tyto otázky se dozvíte odpovědi v následujícím článku.

 • dieta srdcová královna

  Její výsost Dieta XIV přichází

  Druhé pokračování blogu o dietách, hubnutí a zdravém životním stylu, v němž najdete stručný výčet diet, které se u nás objevily za posledních 5 let. Na pranýř se tentokrát dostala oblíbená Dieta podle krevních skupin. Jak a proč vznikla a jak (ne)funguje? Existují vhodné a nevhodné potraviny pro různé krevní skupiny?

 • mozek a jeho výživa

  Potraviny pro mozek

  Věděli jste, že činnost mozku, paměť a koncentraci lze pozitivně ovlivnit vhodnou skladbou vašeho jídelníčku? Většina z nás asi sáhne po osvědčeném šálku kávy, energetickém nápoji či coca-cole, studenti si zobnout tabletku pro podporu učení a je vystaráno. Co ale opravdu funguje a co nám naopak spíš škodí?

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp