Články - výživové poradny LifeUp

 • Nemocný dům

  Stůně váš dům?

  Trápí Vás zdravotní obtíže bez nejasných příčin, které ovšem přetrvávají jen při pobytu v určité místnosti či budově? Dost možná se jedná o tzv. syndrom nemocných budov (SBS). V roce 2002 Světová Zdravotnická Organizace oznámila, že až 60% lidí se potýká se zdravotními problémy v souvislosti s SBS. Většina z nich se přitom odvíjí od špatné kvality vnitřního ovzduší.

 • zelená káva

  Zelená káva a hubnutí

  O čem že bude řeč? O hubnoucím zázraku jménem Green Coffee neboli Zelená káva. Existuje opravdu pilulka na redukci váhy bez námahy? Nebo se spíš jedná o další vychytralý trik prodejců, jak z lidí vytáhnout peníze?

 • chřipka

  Pár rad pro chřipkovou sezonu

  Nastartovat a posílit imunitu před chřipkovým obdobím lze jednoduše i šetrně zároveň. Několik tradičních a osvědčených návodů pokud nechcete zbytečně zatěžovat organismus léky či očkováním, najdete v druhém dílu Dříve než sáhnete po tabletce.

 • myš v sýru

  Prastaré umění výroby sýrů

  Je libo Emmental, Camembert, Parmigiano či Cheddar? Budete se možná divit, kam až sahá historie výroby těchto tradičních evropských specialit a sýrů vůbec. Poodhalte s námi pradávné tajemství výroby sýrů.

 • civilizační choroby srdce kardiogram

  Chraňte se před civilizačními chorobami!

  Ročně umírá 40 000 000 lidí po celém světě na civilizační choroby. Toto číslo odpovídá 63 % veškerých zaznamenaných úmrtí ročně. Z velké části si za to můžeme sami, způsobem života, jaký vedeme. Tato alarmující skutečnost ovšem nenechává v klidu Světovou Zdravotnickou Organizaci.

 • brýle

  Brýle jako hlavolam

  Brýle jsou asi jednou z nejrozšířenějších a nejběžnějších zdravotních pomůcek. Jejich současná podoba a zdánlivě jednoduchá konstrukce, ale zabraly pěkný kus historie. Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a vetchozrakost trápili lidi odjakživa a jejich úspěšná korekce jakbysmet.

 • čínský drak

  Léčivé emoce ve staré Číně

  Svět staré Číny (a platí to částečně i pro dnešní Čínu) byl ovládán rozsáhlým filozofickým systémem. Dotýkal se všech aspektů života včetně lékařství. Jaký byl jejich pohled na emoce, dnes bychom řekli psychologie staré Číny.

 • bobr

  Všechno je jinak

  Naše omyly při poznávání světa a přírody mohou být i docela zábavné. Proč mají šlechtici modrou krev, co si dříve lidé mysleli o dýchání, heraldické Faux pas ve Švédské armádě a další.

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp