Články - výživové poradny LifeUp

 • srdce v dlaních

  Ve zdravém těle zdravý duch, aneb nic nového. Nebo přece jen?

  Sport a fyzická aktivita stojí za tělesnými pochody, které jsou významné pro zdraví. Ať už je to přímé zlepšení kondice, anebo uvolňování endorfinů a ovlivnění metabolismu cholesterolu a cukrů.

 • pečivo

  Proč jíst vlákninu?

  Stále častěji čteme na stránkách nejrůznějších časopisů a v článcích na internetu varovné zprávy o nedostatku vlákniny v našich jídelníčcích. Existuje zde přímá souvislost s naším smutným evropským prvenstvím v rakovině tlustého střeva? Proč je vláknina tak důležitá? Kolik je "dostatečné" množství a jaké jsou její nejlepší zdroje?

 • Krav Maga bojovníci

  Spojit se s bojem – Krav Maga

  Krav Maga patří mezi nejúčinnější sebeobranný systém na světě. A ač je v České republice oficiální pobočka teprve od roku 2007 k jeho vzniku se váže poutavá historie.

 • dieta nezdravé jídlo

  Diety od A do Z

  Poznejte, co se skrývá za nejslavnějšími dietami světa (Atkinsonova, Cambridgská, Zónová, Dělená strava, Dieta podle krevních skupin, atd.) a vyberte si tu pravou pro Vás.

 • divné jídlo alkohol s hady

  Víte, že divná jídla...

  Máte hlad? Což takhle dát si šneky, smažené kobylky nebo shnilého žraloka? Že to nezní zrovna lákavě? Nahlédněte pod pokličku hrnce podivnosti a poznejte, co všechno se dá taky jíst.

 • dieta paleo mamut

  Paleo – životní styl podle lovců mamutů

  Netradiční životní styl, který nás vrací do jeskyní mezi neandrtálce k praskajícímu ohni. Naštěstí jen co se složení stravy týče. Naučte se, jak se oprostit od moderních stravovacích návyků a ulevit tělu. Dopřejte si maso, ovoce a zeleninu, ořechy, semena, bylinky, vajíčka, houby nebo jogurty a vyhněte se obilovinám a cukru. A máte vyhráno!

 • sen noční obloha

  Kam chodíme na sny

  Člověk se často nestačí divit, co všechno se nám v noci honí hlavou. Od hloupostí a nejrůznějších „fantasmagoríí“ až po velmi reálné ozvěny budoucnosti. Kde se ale rodí sny a co vyjadřují? Nahlédněte s námi do výkladu Freuda, Junga či Fromma a odhalte podstatu svého snění.

 • pivo a chmel

  Víte, že pivo…

  Pivo, pivo a zase pivo. U nás tolik oblíbený „tekutý chléb“ se honosí historií starou více jak 6000 let. Za tu dobu si tento zlatavý mok vysloužil nespočet přívlastků a získal mnoho stálých příznivců. Objevte i Vy, jaká skrývá tajemství…

Výživový poradce LifeUp - výživový poradce Praha - výživový poradce Hradec Králové - výživový poradce - dieta, diety, hubnutí, nutriční a výživové poradenství - výživová poradna

výživový a dietní poradce Praha LifeUp